Anamen
|
26.8.200911:16
Odpovědět0 0
Díky za typ :)
Odpovědět0 0
Karel Neugebauer - itx.cz
|
11.8.20099:21
Bohužel jsem se nechal zlákat a koupil si PATRIOT WARP 2. Testoval jsme ho ve třech různých mašinách s různým HW a Windows XP. Časy nabíhání Windows a spouštění programů se znatelně zlepšily (i rekace systému je svižnější), ale jakmile dochází k zápisu (buď při stahování pošty do Outlooku, nebo třeba při načítání videa z netu) celý systém "zmrzne" třeba na 20sec. Až se soubory dopíšou, vše je zas OK. :-(
Odpovědět0 0
xuytr
|
11.8.200913:26
zkus win7, mely by s SSD umet lip pracovat. jinak bohuzel zrovna tento warp2 vychazi vykonove jako snad nejhorsi :-\
Odpovědět0 0
A to nový model od Intelu X25-M G2. U nás prozatím sehnat nejde, ale v lze jej vcelku bezproblémově koupit v Německu za cenu kolem EUR 195. K tomu poštovně asi EUR 11. Celkem se dostanete na cca 5400 Kč, což je myslím nepřekonatelná cena...
Odpovědět0 0
bobsik
|
6.8.200911:13
kdyz uz tady pises cenu, ak by nebylo marne napsat i velikost ne ? jinak je mi jasny ze hlavne u nas bude vsechno predrazene ...
Odpovědět0 0
Jedná se samozřejmě o 80 GB model. Větší kapacity jsou vcelku zbytečné. Na OS to stačí a jako storage je stále lepší klasický disk. Jinak předražení v ČR s tou cenou překvapivě moc nesouvisí, protože je dána spíše tím, že intel celosvětově zlevnil své SSD zhruba o polovinu.
Odpovědět0 0
musim za sebe rict ze test se mi vubec nelibil:
1) malo srovnanych disku, navic ruznych kapacit
2) kdyz uz jste tech disku otestovali tak malo, proc spolehate na pofiderni synteticke testy? Proc si nedate tu praci a neudelate si image windows xp, windows vista, windows 7 nevezmete do ruky stopky a nemerite cas? Nemuzu si pomoci, ale z ty testy mi pripadaji jako kdybyste vzali 3D marku 2001, 2003 a 2005 vzali do testu 6 grafik
3) sice to souvisi s bodem 1 nicmene me by treba zajimalo jaky vykon podava "Mini PCIe SSD disk OCZ Mini PCIe SSD 64GB, SATA, pro notebooky" (OCZSSDMPES-64G) nebo "Mini PCIe SSD disk OCZ Mini PCIe SSD 32GB, SATA, pro notebooky" (OCZSSDMPES-32G). Pripominam, ze se to necha dat v notebooku misto integrovane wifiny (kterou pouzivam obcas navic bez problemu nahradim pcmcia/usb resenim) a na velka data si muze clovek nechat aktualni HDD.
4) proc autor neudelal testy jak nekdo zminoval pri zapisu a cteni naraz? Pritom je to tak snadne udelat 8GB wav a nechat ho cist a zapisovat naraz - stopky v ruce a vlozit cas.
Nechci autora vytocit nebo urazit - necht to bere jako kritiku od cloveka ktery by SSD disk chtel potencialne do ntb koupit, ale kdyz jsem z RSS ctecky proklikaval, tak jsem cekal vic...
Odpovědět0 0
stopo79
|
6.8.200911:41
Ja SSD disk v NB mam (128GB PhotoFast G-Monster-V3) a som velmi spokojny, Mozno dakto povie ze to je draha investicia, ale casy pri praci s VS 2008 sa mi zkratili na polovicu. Taky narast vykonu by som nedosiahol nicim inym, takze z tohto pohladu to boli dobre investovane peniaze.
Odpovědět0 0
urcitě se neurážím, beru Vaši kritiku jako námět na zlepšení pro přístě :)
Ty reálné testy by se jistě dali provést, ale pak by někdo mohl mít výhrady k použité sestavě, atd.. Proto spoléháme na H2Benchw aplikace, které měří všem stejným metrem a každý jeho výsledkům rozumí.
Odpovědět0 0
mirodz
|
5.8.200919:34
HD-Tach nameral u disku A-Data Sequential Speed vyssiu rychlost ako Burst Speed. Tu nieco nie je v poriadku.
Odpovědět0 0
Dobrý den, tento Vámi testovaný disk mi dnes přišel poštou. Pokud to bude reálné, tak jsem ochoten provést různá měření
Odpovědět0 0
pH 77
|
5.8.200910:57
K obsahu článku samotného nemám co říct. Mám ale trochu obavu z autorova překladu slova solid-state. Solid v tomto případě lze jen těžko překládat jako solidní (spolehlivý, důkladný). Solid znamená spíše pevný a state je stav. Solid-state je tedy v pravém slova smyslu pevný. Bohužel, chápu to, přídavné jméno pevný už se zažilo pro disky nepevné :-) Bohužel překládat solid-state disc jako solidní disk je asi tak namístě jako překládat remote control (dálkové ovládání) jako dálková kontrola.
Odpovědět0 0
George300
|
5.8.200911:55
Ja myslim ze autor to napisal naschval tak ako to je v nazve ale musim priznat ze to SSD by som potom nedaval do zatvoriek :)
Odpovědět0 0
přesně tak :) v závorce je zkratka pro upřesnění o co se jedná ..
výraz "solid-state" by měl mít význam "polovodičový", pokud jsem překlad pochopil správně :)
Odpovědět0 0
George300
|
5.8.200912:18
Ja si to prekladam ako disk bez pohyblivych casti (ziadna mechanika) tak neviem...
Odpovědět0 0
pH 77
|
6.8.200918:24
Jestli šlo o vtípek, tak byl asi příliš zasvěcenecký. Pojem solid-state jinak vídám často v oboru kytarových zesilovačů, kde zase značí zesilovač tranzistorový. Tam jde o to, že tranzistor je zase tuhý, pevný v protikladu k elektronce. Ale to jsou technologie z jiného století, že :-)
Odpovědět0 0
:D Tady někomu unikl vtípek pana Pfeifera. V každém případě úsměvná reakce, děkuji za ni, stejně jako za pěkný test.
Odpovědět0 0
solid state = tuhý
Odpovědět0 0
Vulk
|
7.8.20090:22
", chápu to, přídavné jméno pevný už se zažilo pro disky nepevné :-) " ... no ono sa to nezazilo pre disky "nepevne", ale povodne to znamenalo disk "pevne / na tvrdo" zabudovany v PC, na rozdiel od vymenitelnych diskov FDD/MO/LS/ZIP/JAZ/ ...
Odpovědět0 0
slo samozrejme o presmycku. Ale jinak jste vsichni vedle. Pevny disk, cesky receno, alias hard drive neznamena, ze je zabudovany v pc napevno, ale ze data na nem jdou precist i po preruseni napajeni. A vyznam terminu solid state samozrejme je "bez pohyblivych casti"
Odpovědět0 0
pevny disk (hard disk) sa preto vola pevny, lebo platna s datami sa neda ohnut tak ako disketa (floppy disk)
kedysi davno sa pevne disky vkladali do mechaniky, dnes su disky zabudovane priamo v mechanike a cele sa to vola hard disk drive alias HDD
Odpovědět0 0
etr343
|
5.8.20099:33
Zakladni otazka: jak SSD pracuje s winXP? V realnym provozu? Zrejme pro beh na SSD jsou pripraveny pouze win7? Jak se hodi pro strih videa?
Odpovědět0 0
Bobsik
|
5.8.200910:25
podle me by nemel byt problem v pouzitem OS, ale maximalne v pouzitem FS(Souborovem systemu), jinymi slovy: mate-li NTFS tak by vykon mel byt v XP a treba ve Win 7 stejny, samozrejme bude zalezet taky na pripadnych ovladacich. osobni zkusenost nemam, prozatim nekradu :D
Odpovědět0 0
etr343
|
5.8.200910:51
no nekde [uz nevim kde] jsem cetl ze xp nejsou optimalni pro praci s SSD, kdezto 7 uz se umi optimalizovat pro nej. Mam v ntb 7200ot seagate, a hrozne me irituje jak je pomaly [strih videa a hodne spustenych aplikaci]
Odpovědět0 0
Nebyl bych si jistý zrovna střihem videa. Osobně jsem o tom taky uvažoval, ale poté co jsem se dozvěděl o "wear levelingu" raději jsem ztratil zájem.
Vzhledem k tomu, že si programy na střih předem defragmentují část disku pro práci, u SSD by to evidentně nemělo smysl. Ale možná se pletu. Možná je SSD tak rychlý, že jemná "logická" fragmentace nebude vadit.
Odpovědět0 0
Díky moc za test. Nicméně jsem zklamán, že do testu nebyl zařazen zástupce OCZ Vertex (resp. Vertex Turbo). Je mi jasné, že různých typů SSD existují mraky a nikdy se nepodaří obsáhnout všechny.
Jenomže zrovna tyto disky (zejména v kapacitě 30GB) jsou v dnešní době jednoznačně nejvýkonější z cenově dostupných.
Odpovědět0 0
Řeší některý z těchto testů i důležitou oblast čtení + psaní zároveň? Už jsem tu několikrát viděl napsáno, že některé SSD mají dobré časy čtení i psaní, ale pokud mají dělat oboje zároveň, výsledek jde rapidně dolů.
Předpokládám, že minimálně test install tak funguje, ale jistě nevím.
Odpovědět0 0